Ana Sayfa Etkinlikleri – SINC (Social Inclusion) Project

Göç Farkındalığı Eğitimleri (20-21 Ocak 2022)

Göç Farkındalığı Eğitimleri (20-21 Ocak 2022)

Yuva Derneği olarak Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Sosyal Katılım İçin İş Birliği projemiz kapsamında Göç Farkındalığı Eğitimleri düzenliyoruz.

Programın Amacı
Göç hakkındaki temel kavramları ve yasal mevzuatı öğrenmek, Türkiye’de mültecilerin durumu, mevcut hak ve hizmetler ve sosyal uyum konularında bilgi edinmek amacıyla düzenlenen eğitimler iyi örnek sunumlarını da içermektedir. Doğrudan mültecilerle çalışan veya bu konuda bilgi edinmek isteyen kişilere ve yerel yönetim temsilcilerine açıktır.Hedef Kitle:
18 yaş üzerinde bulunan belediye çalışanları veya belediye gönüllüleri.

Eğitim süresi:
20 Ocak Perşembe, 10:00 – 13:30
21 Ocak Cuma 10.00-13.30
Çevrimiçi olarak gerçekleşecek eğitimlere katılım için iki günden birini seçebilirsiniz.

Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.
Başvuru formunu doldurmak için son tarih 16 Ocak Pazar günüdür.

SINC Online Panel

SINC Online Panel

Düzenlenecek online planelle, projede kapsamında yer alan Türkiye ve Avrupa’daki yerel yönetimlerin, STK iş birlikleri ile hayata geçirdikleri sosyal içerme projelerinin iyi örneklerinin paylaşılması planlanmaktadır.

Proje süresince İsveç, Almanya ve Türkiye’ye 3 çalışma ziyareti gerçekleştirilecektir. Çalışma ziyaretlerinin, Türkiye ve İsveç sivil toplum örgütlerine ve belediyelere, meslektaşlarının sosyal içerme müdahalelerindeki zorluklara nasıl çözüm bulduklarını yerinde görme ve öğrenme şansı vermesi hedeflenmektedir. Ayrıca çalışma ziyaretlerinin, proje ortakları arasında kurulan diyaloğun geliştirilmesine, sürdürülmesine ve yeni organizasyonel ilişkilerin eklenmesine katkıda bulunarak, sürdürülebilirliğe de katkı sunması beklenmektedir.

SINC Panel

SINC Panel

Proje kapsamında düzenlenecek panelle, Türkiye’deki STK’ların AB Sosyal Politika ve İstihdam Müktesebatı kapsamında çalışmalarını yürüten Avrupalı meslektaşlarının çok kültürlü bölgelerde gerçekleştirdikleri sosyal içerme çalışmaları hakkında farkındalık yaratılması ve kurumların mevcut sosyal içermeye yönelik çalışmalarının etkisinin artırılması amaçlanmaktadır.

Saha Çalışma Ziyaretleri – İsveç

Saha Çalışma Ziyaretleri – İsveç

Proje kapsamında İsveç’teki Mölndal ve Trollhattan Belediyelerine saha ziyareti yapılması, yapılan saha çalışma ziyaretleriyle STK iş birliğiyle gerçekleştirilen sosyal uyum projelerinin gözlemlenmesi, bu projelerin kazanımlar, gereken maliyetler ve uygulanabilirlik gibi başlıklarda değerlendirilerek iyi örneklerin tespit edilmesi amaçlanmaktadır.

Saha Çalışma Ziyaretleri – Almanya

Saha Çalışma Ziyaretleri – Almanya

SINC Projesi kapsamındaki saha ziyaretleri ile Stuttgard Belediyesi’nin sosyal uyum konusunda STK işbirlikleri ile gerçekleştirdiği çalışmaların incelenmesi, proje başarılarının ve etkisinin gözlemlenmesi; iyi örnek olabilecek projelerin tespit edilmesi ve bu projelerin diğer belediyelere uyarlanması konusunda çalışmaların yapılması amaçlanmaktadır.